


De locatie van de MFA heeft een aantal verborgen kwaliteiten, zoals een aantal monumentale bomen langs het water van de singels. De gemêleerde bebouwing in de wijk is in de naoorlogse jaren geleidelijk op gebouwd en volgt vooral het orthogonale patroon van de naoorlogse stempelwijk. Sommige blokken staan met een hoekverdraaiing t.o.v. dit patroon, zoals een verouderd woongebouw uit de jaren zestig. Het meanderende Z-vormige MFA_gebouw, voegt zich zorgvuldig in de omgeving, pakt verschillende richtingen op en bakent daarmee verschillende sferen af in de vorm van een een tweetal pleinen: een speelplein aan het water en onder de bomen en een entreeplein aan de straat met parkeergelegenheid. De donkere baksteen, toegepast in verschillende siermetselverbanden, heeft door zijn formaat en kleurnuance een bijna natuursteenachtige uitstraling en kleurt goed bij het loof van de bomen.
Het gebouw heeft hoogteaccenten waar het kan, zoals aan de westzijde met een geknikte vleugel. Hierdoor hebben de galerijwoningen een optimale oriëntatie op de zon. De galerijen van deze woningen kijken uit over het schoolplein en bieden extra zitgelegenheid door een balkonachtige verbreding nabij de voordeuren.



De functies zijn strategisch binnen het bouwvolume verdeeld. In de middenvleugel van het gebouw bevinden zich een tweetal hoge centrale ruimten die zowel het buurtservicecentrum als de school een eigen hart geven. Deze centrale ruimten vormen de spil van alle routes door het gebouw. De trappen die de verschillende niveaus overbruggen zijn als tribunemeubels met eikenhout bekleedt en bieden de mogelijkheid om een theatervoorstelling te geven of even te zitten in de pauze. Door de getrapte doorsnede van de middenvleugel is op de eerste verdieping een extra terras gerealiseerd: een verhoogd schoolplein dat met een enorme buitentribune verbonden is met het plein op begane grond. Door deze set back ontstond ook de mogelijkheid om daglicht diep in de centrale aula door te laten dringen.



Elk onderdeel van het gebouw is onafhankelijk van de rest te gebruiken en te verhuren. Huurders kunnen dankzij de flexibele bouwkundige indeling van het gebouw op termijn meer of minder ruimte afnemen. Ook zijn er speciale ruimtes die los te verhuren zijn. Dat versterkt de dynamiek nog eens extra. De hele wijk kan gemakkelijk gebruikmaken van het gebouw. Het gevoel dat iedereen welkom is, is essentieel voor een MFA en vergroot de betrokkenheid aanzienlijk.




