


Atelier PRO en SVP architecten hebben in nauwe samenwerking de onderwijs- en vrijetijdsvoorzieningen als één complex ontworpen, waarbij atelier PRO de vier basisscholen ontwierp – een op katholieke en een op gereformeerde basis, een voor doven & slechthorenden en een voor speciaal onderwijs - en SVP architecten het middenblok met vrijetijdsvoorzieningen - die bestaan uit een kinderdagverblijf, een buurthuis en sportvoorzieningen.
Uitgangspunt van elke school was de centrale hal, het hart, waar de specifieke identiteit van die school tot uitdrukking kan komen. Deze centrale hal bestaat uit een gedeelte van de aula, de centrale trap en een groot speellokaal. Door deze te koppelen ontstaat niet alleen een ruimtelijk boeiende compositie maar ook een multifunctionele plek voor themafeesten, schooltheater en sinterklaasvieringen.



Om deze centrale hal hebben we de onderwijsclusters gegroepeerd. Elk cluster bestaat in principe uit 4 lokalen, die zodanig zijn geprojecteerd dat er een centrale ruimte per cluster ontstaat. Deze ruimte is te gebruiken als uitbreiding van de lokalen - hier kan gespeeld worden en zelfstandig gewerkt, op de computer, in de blokken hoek of in de leeshoek, zonder het gevoel te hebben op de gang te zitten. Per cluster is een aparte entree gemaakt; hierdoor wordt de massale stroom aan leerlingen op een natuurlijke manier in kleinere groepen verdeeld, zodat de kinderen, zeker de kleintjes, zich beter op hun gemak voelen.



Voor atelier PRO was de schaal van het kind hét uitgangspunt achter ons ontwerp, met aandacht voor eenheid in detail en behoud van de grote lijn. Daarom kozen we voor het exterieur voor grote plastische bouwvolumes in een warme rode steen, waarbij een aantal ingrepen tot verfijning en contrast leiden. Het interieur is bewust rustig gehouden, met lichte ruimtes en slechts hier en daar kleuraccenten. De echte wervelwind aan kleur en vrolijkheid komt met de gebruikers, de kinderen mee. Het gebouw moet een warme, vertrouwde en rustige tegenhanger zijn van de vrolijkheid van de leerlingen, die het gebouw vol zullen hangen met tekeningen, knutselwerkjes, kerstversiering en de ramen prachtig zullen beschilderen.




