


Uitgangspunt was het bestaande beeldmerk te benutten voor het nieuwe Erfgoedcentrum. Het bestaande gebouw is op zo’n manier opgenomen in het nieuwe complex dat er een vanzelfsprekende routing ontstaat waarin de bestaande presentatieruimten volledig worden benut.
Het nieuwe complex heeft naast de kijker nog een historisch beeldmerk (de Noordoostpolder schuur), en een nieuw beeldmerk (de archiefdoos). Het programma bevindt zich in en tussen deze elementen. Het geheel wordt bij elkaar gebonden door een zware muur van basalt. Bij het voorplein opent het complex zich in een transparante pui, hier bevindt zich de entree.
Het gebouw volgt de dijk. De archiefdoos is als billboard van het Erfgoedcentrum naar voren geschoven. De open ruimte die hierdoor aan de zuid-oostzijde ontstaat, dient als zonnig voorplein en als buiten-expo. De rooilijn wordt hier bevestigd door een reeks schijven met daartussen een muur ter plaatse van de expo.










